ספורטאים, מתאמנים וחובבי כדורגל צריכים להשתמש במדרס שמתאים להם כדי להפחית את העומס על כפות הרגליים ועל מנת לשפר את היציבה. במאמר הבא נסביר מה מיוחד במדרסים כאלה ונציג את הפרמטרים שמשפיעים על המחיר שלהם

המטרה העיקרית של מדרסים היא להקל על כפות הרגליים. כאשר המדרסים מותאמים לכף הרגל, המשמעות היא שיופעל עליהן פחות עומס. בטווח הקצר, מדרסים תורמים לאיכות החיים ומשפרים את הבריאות כי הם בולמים זעזועים ומונעים או לכל הפחות מצמצמים כאבים. בטווח הארוך, המדרסים משפרים את היציבה וכך השימוש בהם עולה בקנה אחד עם הצרכים של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים.

עם זאת, חשוב לזכור שהמדרסים מותאמים לא רק למבנה כף הרגל אלא גם לאופן שבו עומדים להשתמש בהם. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של המדרסים, צריך לבחור אותם בצורה נכונה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. במסגרת ההתייעצות עם אנשי מקצוע, כדאי לעדכן לגבי פעילויות גופניות שאותן מבצעים ובעיקר לגבי השתתפות במשחקי כדורגל.

בבחירת מדרסים לכדורגל הוא לא השיקול היחיד

הטעות הנפוצה היא לבחור מדרסים רק לפי המחיר. כמובן שכדאי להשקיע בהשוואה בין המדרסים על מנת לחסוך בהוצאות באופן שלא יבוא על חשבון היעילות שלהם, אך חשוב לא פחות לבדוק למי הם מתאימים ומה אפשר לעשות איתם. ספציפית בנוגע למדרסים שמיועדים לכדורגל, יש גם תכונות ייחודיות שאחריהן שווה לעקוב:

1. חומרי הגלם שמהם הם מיוצרים — בבחירת מדרסים לכדורגל המחיר מושפע לעיתים קרובות מסוג חומרי הגלם שבהם השתמשו על מנת לייצר אותם. כאן ניתן לראות שרוב המדרסים שמיועדים לפעילות ספורטיבית בכלל ולכדורגל בפרט עשויים גומי אלסטי, אך יש מדרסים שמיוצרים מחומרים גמישים אחרים בגלל סוג הבעיה שממנה סובל הספורטאי.

2. סיוע בהפרעות ביומכניות — מדרסים לכדורגל שווים את ההשקעה כי הם מתאימים לספורטאים שזקוקים לפתרון יעיל לתמיכה ברגל ובגוף. כאן מדובר למעשה על סוג של מדרס ביומכני, שמסייע בהפרעות כאלה במהלך הריצה ואף כולל שכבה יעילה לבלימת זעזועים. לשם השוואה, בדגמים אחרים יכול להיות שיהיה גם חומר בעל צפיפות גבוהה וזיכרון.

3. מדרס פונקציונאלי — ספורטאים, מתאמנים וחובבי כדורגל יכולים להשתמש במדרס פונקציונאלי. ראשית, זהו מדרס רב שכבתי שמשפר את זרימת הדם בכף הרגל ובולם זעזועים גם בריצה על משטחים קשים וגם בריצה על דשא ומשטחים רכים. שנית, מדרס פונקציונאלי רב שכבתי משפר את היציבה, מונע נקעים ושברים ומצמצם הופעת יבלות ושלפוחיות בכף הרגל.

צפו במגוון המדרסים של דוביק אורטופדיה

מה משפיע על העלות של המדרסים?

בהשוואה בין סוגים שונים של מדרסים לכדורגל, המחיר מושפע מפרמטרים כגון איכות חומרי הגלם שבהם משתמשים, מידת ההתאמה האישית לצרכים של כל ספורטאי והאופן שבו אוספים את הנתונים. מדרסי מדף למשל יכולים לעלות עשרות עד מאות שקלים בלבד, בעוד מדרסים בהתאמה אישית יעלו 300–500 ש”ח. ספציפית במדרסים שמיועדים לספורטאים וכדורגלנים מקצועניים, העלות אף יכולה להגיע לאלפי שקלים ומעלה.

החדשות הטובות הן שמדרסים איכותיים שווים את ההשקעה. זה נכון שמדרסים אלו עולים קצת יותר, אבל התמורה בגינם מובטחת. עבור שחקני כדורגל, המדרסים הטובים גם יכולים לעשות את ההבדל בין פציעות לבין קריירה ארוכה ומתגמלת.

חוץ מזה, שחקני כדורגל וגם ספורטאים חובבנים צריכים להציב את הבריאות שלהם בראש סדר העדיפויות. בזכות המדרסים, אפשר לשמור על הבריאות וליהנות מפעילות גופנית מאומצת. תוך כדי שמבצעים את הפעילות הגופנית, המדרסים ממשיכים למנוע את כאבי הגב ומסייעים בהתמודדות עם הפציעות הנפוצות בענפים השונים.

מכון אורטופדי ברמת גן המתמחה בייצור מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית https://dovikortho.co.il

מכון אורטופדי ברמת גן המתמחה בייצור מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית https://dovikortho.co.il