מדרסים לחולי סכרת

התאמה אישית של מדרסים יכולה להיות פתרון מעולה עבור חולי סכרת. במאמר הבא נסביר מה בדיוק המטרה של התאמה מן הסוג הזה, איך היא באה לידי ביטוי ומה אפשר לעשות על מנת להפיק מתוכה ערך מוסף

חולי סכרת נדרשים להתמודד עם שורה ארוכה של תופעות לא נעימות. בראש ובראשונה, חולי סכרת עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם כף רגל שטוחה. זה למעשה סוג של פלטפוס, שפוגע באיכות החיים כי הוא מונע פיזור תקין של העומסים על כף הרגל. כאשר העומסים לא מתפזרים על כף הרגל בצורה תקינה, המשמעות היא עומס יתר על הגוף ונזקים מצטברים בטווח הקצר והארוך.

שנית, חולי סכרת עלולים לסבול מהשמנת יתר ומתופעות של הזעה והתפתחות אלרגיות. גם כאן, ניתן לראות את ההשלכות לאורך זמן ולזהות בעיקר את הפגיעה באיכות החיים. אך בכל הנוגע אל כף הרגל, החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע התאמה אישית של מדרסים לחולי סכרת וליהנות מיתרונות רבים.

א. הפחתת העומס מאזורים שונים וספציפיים של כף הרגל — היתרון הכי גדול של מדרסים לחולי סכרת בא לידי ביטוי בכך שהם מפחיתים את העומס. אבל בעוד מדרסים מסוגלים להפחית את העומס מכף הרגל עבור כולם ללא יוצא מן הכלל, בקרב חולי סכרת יש להם חשיבות מיוחדת. אצל חולי סכרת, המדרסים מפחיתים את העומס מכל האזורים הרגישים וכך הם מחזירים לתפקוד גם את מי שסובל מעומס יתר וכאבים.

ב. תמיכה לפי המבנה האנטומי של כף הרגל — עד לפני מספר שנים נאלצו חולי סכרת להסתפק בתמיכה גנרית בכף הרגל. תמיכה זו הייתה מותאמת לכולם, אבל בלי התאמה למבנה האנטומי של חולי סכרת לפני ואחרי המחלה. כיום, ניתן להתאים אישית מדרסים לחולי סכרת ולקחת בחשבון את המבנה האנטומי ואת חלוקת העומסים והלחצים.

ג. חומרים אנטי בקטריאליים נגד אלרגיות והזעה — אי אפשר לדבר על היתרונות של מדרסים לחולי סכרת בלי להזכיר את סוג חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר אותם. אצל חולי סכרת, החדשות הטובות הן שניתן להשתמש בסוגים שונים של חומרים אנטי בקטריאליים. חומרים אלו מונעים הזעה בכף הרגל, נחשבים נוחים עבור שימוש מאוד ממושך ויש להם גם תועלת מבחינת עמידות המדרס.

ד. שיפור התמיכה למקרים שבהם מרגישים רק תמיכה חלקית בכף הרגל — המון חולי סכרת מתלוננים על כך שהם מרגישים רק תמיכה חלקית בכף הרגל. תחושה כזו יוצרת חוסר נוחות, חוסר ביטחון וחוסר יציבות. עם הזמן, חולי סכרת אף עלולים להימנע לגמרי מביצוע של פעילות גופנית. כדי למנוע את זה, כדאי להתאים עבור חולי סכרת מדרסים ספציפיים שמשפרים את התמיכה ומחזירים את היציבות המבוקשת.

בחירה נכונה של מדרסים לחולי סכרת צריכה להישען על כל הרשימה של היתרונות כפי שהיא מתוארת לעיל. ראשית, כדאי לבדוק מאיזה סוג של חומרי גלם מיוצרים המדרסים ומה ניתן לעשות על מנת להפיק מהם תועלת רבה. שנית, רצוי להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהשקיע בשלב שבו מבצעים הדמיה תלת ממדית של כף הרגל.

לסיכום, הדמיה והתאמה אישית של מדרסים לחולי סכרת שווים את המאמץ. נכון שמדרסים בהתאמה אישית עולים קצת יותר ממדרסי מדף, אך התוצאה היא איכות משופרת.

מכון אורטופדי ברמת גן המתמחה בייצור מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית https://dovikortho.co.il

מכון אורטופדי ברמת גן המתמחה בייצור מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית https://dovikortho.co.il